ÇÖZÜM ODAKLI MARKALARIMIZ

01

BARRACUDA NETWORKS

Barracuda Networks, Güvenlik, Uygulama Teslim ve Veri Koruma Çözümlerinde dünya lideridir.

02

BUFFALO
TECHNOLOGY

Düşük maliyetli ve yüksek performanslı veri depolama çözümleri için, NAS, bulut depolama, taşınabilir ve masaüstü sabit diskler, multimedya oynatıcılar sunar.

03

LANCOM
SYSTEMS

Güvenli, güvenilir ve geleceğe yönelik ağ çözümleri ve hiper entegre, bulut tabanlı ağ yönetimi (SD-WAN, SD-LAN, SD-WLAN) ürünleri sunar.

08

TRN CLOUD PLATFORM

Türkiye'nin ilk ve tek CLOUD bayi platformu. Bulut Sunucular, Disaster Recovery, yedekleme ve diğer tüm hizmetler. Lisans ve hizmet alımları. www.trncloud.com'da.

09

ESET

ESET, bireysel ve kurumsal kullanıcılara yönelik bilinen ve bilinmeyen tüm tehditleri tespit ederek temizleyebilen yüksek performanslı güvenlik çözümleri sunar.

10

STORMSHIELD
SECURITY

Dijital altyapı güvenliğinde Avrupa liderlerinden biri ve Airbus Defence and Space'ın tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş olarak, saldırıları öngörmek ve dijital altyapıları korumak için akıllı bağlantılı çözümler sunar.

12

COMODO

Comodo, önde gelen SSL sağlayıcısıdır. Windows ve tüm OS için Ücretsiz Antivirüs, İnternet Güvenliği, Güvenlik Duvarı, Uç Nokta Güvenliği ve diğer PC Güvenlik yazılımını sunar.

İş Ortaklarımızdan ...

*Radore Ürün Geliştirme Yöneticisi Altuğ Kalavak tarafından cevaplanmıştır.
1-Kendinizden ve firmanızdan kısaca bahsedebilir misiniz?
Yaklaşık 20 yıldır bilgi teknolojileri alanında çalışıyorum. Son 5 yıldır Radore Veri Merkezi’nde Ürün Geliştirme Yöneticisi görevini yürütüyorum. 2004 yılında Zeki Kubilay Akyol tarafından kurulan Radore, %99,99 “uptime” garantisi ve “Uptime Experts” sloganı ile müşterilerine Sunucu Barındırma (Colocation) Sunucu Kiralama (Dedicated Server), Donanım Kiralama, Bulut Sunucu Servisi (Cloud), Yönetilen Hizmetler, İçerik Dağıtım Ağı (CDN), Web Hosting, Alan Adı, SSL ve Lisans Kiralama gibi veri merkezi hizmetleri sunuyor. Radore, Deloitte Teknoloji Fast50 2012-2013-2014-2015 sonuçlarına göre arka arkaya 4 yıl “Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Veri Merkezi” unvanını aldı. Bu unvan ile birlikte 2014 yılında yine MetroCity’de başlattığı ofis ve üçüncü nesil veri merkezi yatırımını 2015 yılında tamamladı, 2016’da ise beyaz alan ve ofis alanları olmak üzere toplamda 2.760 m²’ye ulaştı. 2014 yılında Doğuş SK Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (DGSK) ve İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (İş Girişim), 2015 yılında ise Selçuk Saraç ortaklıkları ile sektördeki lider veri merkezi konumunu güçlendirdi ve hizmet standardını ISO 9001, ISO 27001 ve PCI DSS sertifikaları ile tescilledi. Uzun yıllara dayanan sektörel tecrübesi ve tam yedekli altyapısı ile Radore, %100 fiziksel güvenlik, kesintisiz ve yedekli internet erişimi, güç ve iklimlendirmedeki en ileri teknolojisi ve deneyimli teknik ekibi ile 3 bini aşkın müşterisine 7/24 hizmet sunuyor.
2- Arayışınız hangi ihtiyaçlarınız doğrultusunda başladı?
Giderek artan ihtiyaçlarımızdan dolayı istenmeyen e-postaların ve virüslerin ağ altyapımıza girmeden filtrelenmesi için daha kapsamlı bir çözüme ihtiyaç duymaya başladık. Bu nedenle özellikle spam filtresi konusunda daha güçlü bir koruma katmanı için arayışa geçtik. Dünya çapında tercih edilen markalardan biri olan Barracuda Networks ve ürünlerinin sürekli artan ihtiyacımızı karşılayacağını düşündük. Yaptığımız araştırmalar sonucunda “Barracuda Spam & Virus Firewall” ürününü kullanmaya karar verdik.
3-Barracuda markasını tercih etme nedenleriniz nelerdir?
Barracuda dünya çapında 15’ten fazla ülkede binden fazla çalışan ve 5 binden fazla iş ortağıyla oldukça büyük bir ekosisteme sahip olmakla birlikte, güvenlik, uygulama teslim ve veri koruma çözümleri alanında sunduğu yeni teknolojileri ve çözümleri sürekli takip ettiğimiz bir marka. Bu tercihimizde kullanıcı yorumları, Barracuda tarafından hazırlanan detaylı dokümanlar ve marka güvenilirliğinin oldukça önemli bir etkisi oldu. Bunun yanında herhangi bir aksaklık durumunda Türkiye’deki distribütör firma olan TRN Teknoloji ve uluslararası boyutta da Barracuda’nın sağladığı hızlı ve kapsamlı teknik destek süreçlerinin hizmetin güvenilirliği anlamında önemli bir kıstas olarak düşünüyoruz.
4- Bu yatırımı yaptıktan sonra, iş süreçlerinizde ne değişti, sisteminize getirdiği faydalar nelerdir?
Barracuda Networks’ün bu ürünü sayesinde yaşanan aksaklıkları çok daha hızlı giderebilmeye başladık. Radore olarak önemli bir zaman tasarrufu sağladık. Kendi sunucularımızı gelen spam e-postalardan önemli ölçüde arındırmakla birlikte, sunucularımız üzerinden spam e-posta gönderimi yapılmasının da önüne geçtik. Aynı zamanda Radore sunucuları üzerinden gönderilen e-postaların spama düşme oranlarında da azalma sağladık. Bu sayede giderek büyüyen bu hizmet alanımız çok daha kontrollü ilerledi.
5- Kullanım süreniz boyunca memnuniyet seviyeniz nedir? Tavsiye eder misiniz?
Verilen destekten ve ürün kalitesinden memnunuz. Müşteri hizmetleri ve teknik ekibin nitelikli destek hizmetleri sayesinde birçok sorumuza tatmin edici cevaplar aldık. Bu sayede başarılı bir şekilde sistem kurulumunu gerçekleştirdik. Hizmet kalitesi ve performans açısından tavsiye edebileceğimiz bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz.
6- Barracuda ile ilgili geliştirilmesini istediğiniz konular nelerdir?
Çoklu kullanıcı desteği getirilmesi (multitanency) sayesinde daha farklı hizmetler sunulabileceğini düşünüyoruz. Bu şekilde müşteri ihtiyaçları çok daha hızlı karşılanabilir. Ayrıca Barracuda’nın sunduğu özelliklerde daha detaylı ayarlar da yapılabilmeli.
Altuğ KALAVAK
Radore Ürün Geliştirme Yöneticisi

Markalarımızla ilgili Güncel Videolar/Haberler

PIC04
Monitoring your financial records in the wake of the Equifax data breach?
Devamı için tıklayınız.
PIC03
Aachen, September 20, 2017—LANCOM Systems, the leading German...
Devamı için tıklayınız.
PIC02
Netwrix Corporation, provider of a visibility platform for data security... Devamı için tıklayınız
PIC01
More than 2,700 cybersecurity professionals traveled to Monaco for... Devamı için tıklayınız